A DK üzenetet küldött Fekete-Győr Andrásnak, és várják a bizonyítékokat.


Választási csalásra irányuló kísérlet miatt tett feljelentést a Demokratikus Koalíció (DK). A párt Fekete-Győr András bizonyítékaira vár. A szervezetnél úgy vélik, a Momentum alapítója fontos információkat tart vissza a nyilvánosság elől. A DK választ vár a korábbi pártelnöktől arra, hogy mely választásokkal kapcsolatban volt ilyen megkeresés.

A Demokratikus Koalíció (DK) feljelentést tett választási csalás miatt, most Fekete-Győr András bizonyítékaira várunk - írja közleményében a párt.

Fekete-Győr András a Klubrádióban nyilatkozott, ahol elmondta, hogy fideszes körökből megkeresték a Momentummal, és pénzt ajánlottak fel nekik azzal a céllal, hogy részt vegyenek a következő évi választásokon. Ez nyilvánvalóan választási csalásra tett kísérletnek minősül, ezért az ügyben Fekete-Győr Andrásnak kellett volna feljelentést tennie, hiszen hónapok óta hallgatott erről a témáról. A Demokratikus Koalíció azonban lépett, és helyette ők tettek feljelentést.

Fekete-Győr szerdai nyilatkozatában kifejtette, hogy Tiborcz István üzlettársa kereste meg őt a Signal alkalmazáson. Azonban a részletek, mint például a megkereső kiléte és az üzenet tartalma, továbbra is ismeretlenek. Ezen információk titokban tartása nem csupán a lehetséges nyomozások megindítását gátolja, hanem megakadályozza, hogy a magyar közvélemény nyomást gyakorolhasson a Fidesz állítólagos választási csalásával kapcsolatban.

Az abszurd politikai kacsa olyan különös jelenség, amelyben a politika és a humor szövevényes módon fonódik össze. Képzelj el egy olyan helyzetet, ahol a politikai diskurzus helyett egy tollas barát, aki fura kalapban jár, próbálja megoldani a legégetőbb társadalmi problémákat. Míg a parlamentben a képviselők heves vitákba bonyolódnak, a kacsa csak békésen úszkál a tóban, és közben a legújabb környezetvédelmi javaslatokat sárgarépák formájában prezentálja. Az ilyen abszurd jelenetek rávilágítanak arra, hogy a politika néha mennyire távol áll a valóságtól, és hogy a humor lehet a legjobb fegyver a komoly kérdések kezelésében.

Tiborcz István válaszolt Fekete-Győr állításaira az RTL-nek, hangsúlyozva, hogy nincs tudomása az említett megkeresésekről. Azt tanácsolta a mandátumától megfosztott volt országgyűlési képviselőnek, hogy jogi lépéseket tegyen, és nyújtson be feljelentést az ügy kapcsán.

A Demokratikus Koalíció azt kéri Fekete-Győr Andrástól, hogy hozza nyilvánosságra az őt megkereső ember nevét, valamint az általa írt Signal-üzenetekről készült képernyőmentéseket, és ha valóban megkerestek más momentumos politikusokat is más fideszesek, ahogy azt Fekete-Győr állítja, akkor ezen megkeresések szereplőit és ezeknek az üzeneteknek a képernyőmentéseit is.

A DK álláspontja szerint elengedhetetlen, hogy rendelkezésre álljanak ezek a bizonyítékok, még akkor is, ha a rendőrség a fideszes választási csalók mögé bújik. A nyilvánosságot megilleti az a jog, hogy tudomást szerezzen arról, miként igyekeznek a Fidesz tagjai jogellenesen manipulálni a választások eredményeit.

A DK ugyanakkor választ vár Fekete-Győr Andrástól arra a kijelentésére, amely szerint "a Fidesz csak akkor küldi őt, amikor pénzre van szükség egy párt számára, hogy részt vehessen a választásokon".

Ez azt jelzi, hogy ez nem az első eset, amikor hasonló megkeresés történt; egy jól ismert közvetítőről van szó a Fidesz és a Momentum között? Amennyiben ez így van, mely országgyűlési, önkormányzati vagy európai parlamenti választások előtt zajlott le ilyen megkeresés a Momentum irányába? Mekkora összeget ajánlottak az indulásért, és hogyan reagált ezekre a megkeresésekre a Momentum?

A DK álláspontja szerint, ha a hatalom képviselői választási csalásra törnek, akkor nem maradhatunk csendben, hanem hangosan kell felemelnünk a szavunkat. Az ilyen komoly ügyekben ugyanis a néma hallgatás is bűnrészességgé válik.

A Momentum ügyét Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője ironikus megjegyzésekkel kommentálta. Korábbi hírek szerint a Mindenki Magyarországa Mozgalom azt állította, hogy a Demokratikus Koalíció, a 2RK, a Párbeszéd és a Jobbik is anyagi támogatást kap a Fidesztől a választási részvételhez. E pártokat a NER alappilléreiként emlegették, akik "saját erőből még a szükséges ajánlásokat sem tudnák összegyűjteni".

Related posts