A jövőben a miskolci gyermekek számára gazdagabb és ízletesebb étkezési lehetőségek nyílnak meg.


A miskolci városvezetés elvárja a Kórház- és Menzaétkeztetés Szolgáltató (KEM) Zrt.-től, hogy a gyerekek számára megfelelő minőségű és elegendő mennyiségű ételt biztosítson. A közétkeztetés kiemelkedő jelentőségű téma Miskolc életében.

A miskolci közgyűlés legutóbbi ülésének középpontjában a közétkeztetés állt, különös figyelmet fordítva a legfiatalabb generációkra, beleértve a bölcsődés, óvodás és iskolás gyerekeket, valamint családjaikra.

A miskolci képviselők arról döntöttek, hogy 450 millió forinttal több forrást biztosít az önkormányzat a közétkeztetésre. Tóth-Szántai József polgármester elmondása szerint ennek fejében azt várják a közétkeztetést végző cégtől (a KEM Zrt.-től), hogy megfelelő minőségű és mennyiségű étel kerüljön a gyerekek asztalára.

Közétkeztetés: egyensúly a mennyiség és a minőség között A közétkeztetés világa nem csupán az étel mennyiségéről szól, hanem a minőségnek is kiemelkedő szerepe van benne. Az éttermek és konyhák működésének alapja, hogy a tápláló és ízletes ételek mellett a megfelelő mennyiséget is biztosítsák a vendégek számára. Az étkezések tervezése során fontos figyelembe venni a táplálkozási igényeket és a helyi ízeket, hogy mindenki számára vonzó és egészséges alternatívákat kínálhassunk. A közétkeztetés tehát nem csupán a táplálásról szól, hanem egy élmény megteremtéséről is, ahol a minőség és a mennyiség harmonikus egységet alkot.

Matiscsák Éva alpolgármester a legutóbbi közgyűlésen kiemelte, hogy jelentős változások mentek végbe a miskolci közétkeztetés terén, mind a mennyiségi, mind a minőségi aspektusokat illetően. Érdekes új kezdeményezés részeként a gyerekek is aktívan bekapcsolódtak a felmérésbe, ahol kifejezhették, mely ételeket kedvelik, és melyeket nem szívesen fogyasztanak.

- jelentette ki a polgármester, kifejezve ezzel határozott véleményét.

Bajusz Gábor, a Fidesz frakcióvezetője hangsúlyozta, hogy az előttünk álló napirendi pont kiemelkedő jelentőséggel bír, mivel tükrözi a városvezetés elkötelezettségét: a gyermekek érdekei mindig az első helyen állnak.

A múltban mindenkinek megvolt a saját kis konyhája.

Fodor Zoltán (MSZP) felhívta a figyelmet arra, hogy Miskolcon évekkel ezelőtt minden óvoda és iskola saját konyhával rendelkezett. Ez a modell azonban a központosítás következtében megváltozott, és szerinte ez is hozzájárult a jelenlegi helyzet kialakulásához. Pakusza Zoltán (Mi Hazánk) úgy véli, hogy pártpolitikai hovatartozástól függetlenül örvendetes, hogy a közétkeztetés terén sikerült előrelépéseket elérni. Ugyanakkor rámutatott arra is, hogy a KEM Zrt. a törvényi keretek miatt "előnyben" van az önkormányzattal szemben, hiszen 2017 előtt az önkormányzat sokkal hatékonyabban tudta ellenőrizni az árakat és a minőségi előírásokat.

Vizsgálni kellene az ingyenességet

Mokrai Mihály (DK-LMP-Nép Pártján frakcióvezető) azt firtatta, hogy vizsgálni kellene, kik is jogosultak valójában az ingyen étkeztetésére. Az ellátási díj fizetését jövedelmi díj felmutatása után lehessen csak elengedni. Szécsényi Marianna (Fidesz) ebben egyetértett Mokrai Mihállyal. Az óvodákban 90, a bölcsődékben 75 százalékban nem fizetnek térítési díjat a szülők. Ez nem fedi le azoknak a körét, akik valóban rászorulnak az ingyenes étkeztetésre.

Tóth-Szántai József a diskurzus lezárásakor hangsúlyozta, hogy a legfontosabb szempont az, hogy a gyerekek megfelelő táplálékhoz jussanak.

Related posts