A rendőrség elnézést kért a tiszteletteljes, szükségtelen és méltatlan kommunikáció miatt.


A rendőrség nevében bocsánatot kért Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője a Magyar Rendőrség Facebook-oldalára feltöltött videóban. "Tiszteletlen, szükségtelen és a rendőrségre nézve méltatlan kommunikáció folyt az V. kerületi lakástűzben összefüggésben meghalt nő ügyében" - fogalmazott.

"A magyar rendőrség nevében mindenekelőtt bocsánatot kérek azoktól, akiket ez érthetően és joggal felháborított, megbotránkoztatott, illetve sértett. Kérem, hogy ne ennek az ügynek a kommunikációja alapján ítéljék meg a rendőrség munkáját" - fogalmazott Gál Kristóf. "Sajnálatos módon ez a megengedhetetlen stílus árnyékot vet arra a szakmai munkára, amelyet a nyomozók, a helyszínelők és szakértők ebbe az ügybe fektettek, amely munkának köszönhető, hogy a kezdeti következtetések megnyugtató tisztázása, kivizsgálása odáig vezetett, hogy saját elképzeléseinket is felülbírálva sikerült megállapítanunk a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyét és elfognunk" - mondta. "A rendőrségnek nem csak törvényi, de erkölcsi kötelessége is a bajbajutottakon segíteni és feladatunk az építő jellegű kritikákat, hozzászólásokat meghallgatni és hasznosítani. Az országos rendőrfőkapitány a kommunikáció felülvizsgálatát rendelte el" - tette hozzá.

Mint ahogy az köztudott, kedden új információk láttak napvilágot a tragikus eset kapcsán: a rendőrség kezdetben azt feltételezte, hogy a japán nő dohányzása állhatott a lakástűz hátterében, amely végül az életébe került. Azonban a nyomozás során váratlan fordulat történt, és olyan kamerafelvételek kerültek elő, amelyek arra utalnak, hogy bűncselekmény gyanúja merült fel, így a nő volt férje gyanúsítottá vált. Az áldozat ismerősei számára viszont mindez nem volt meglepő, hiszen tudták, hogy a nő sosem gyújtott rá, sőt, kifejezetten félt a férfitől, aki korábban már bántalmazta őt. A Patent egyenesen a nő barátaira hivatkozva tette közzé a rendőrség közösségi oldalán, hogy a nő nem volt dohányos. Ezt az információt a Budapesti Rendőr-főkapitányság posztja alatt is megerősítette az egyik barát, aki a rendőrség reakciójára is reagált: "Honnan tudja?".

A Budapesti Rendőr-főkapitányság keddi nyilatkozata szerint a BRFK Facebook-oldalán folytatott kommunikáció két fő irányt követett: az egyik a folyamatban lévő eljárás részleteire vonatkozott, míg a másik a beérkezett kommentekre adott válaszokat tartalmazta. Fontos megjegyezni, hogy nem minden hozzászólás kapcsolódott közvetlenül az adott ügyhöz. A kommunikáció stílusa nem volt kioktató vagy flegmatikus; célunk az volt, hogy a közönség válaszokat kapjon, különösen az áldozat dohányzásával kapcsolatos kérdésekre, amire végül meg is érkezett a válasz. A hangulatjelek használata pedig nem a tragédiával, hanem a kommentek tartalmával volt összhangban – tette hozzá a hatóság a Magyar Hang érdeklődésére.

Related posts