Átadásra került a Makranc és Buzita közötti új híd, amelynek újjáépítése Kassa megye szakembereinek négy éven át tartó fáradhatatlan munkáját dicséri.

A Kassa Megyei Önkormányzat (KSK) a mai napon ünnepélyesen átadta a Buzita és Makranc települések között található közúti hidat, amelyet teljesen újjáépítettek. A kivitelezési munkálatok befejeztével a két település közötti forgalom ismét zavartalanul folyhat, így a lakosoknak már nem kell kerülőutakat keresniük vagy az ideiglenes híd használatára támaszkodniuk. Bár a híd csupán egy kis patakot ível át, a régi szerkezet lebontása és az új híd felépítése közel négy esztendőt vett igénybe.
A Csécsi-patak (Čečanka) felett emelt új híd létrehozásának szükségessége a régi szerkezet elavultságából eredett, amely már nem felelt meg a modern technológiai normáknak. A KSK tájékoztatása szerint az eredeti híd műszaki állapota a felújítást megelőző években már a legrosszabb, hatodik fokozatú besorolást kapta. A hosszú hónapokig tartó előkészületek, építkezési munkálatok és számos műszaki kihívás után végre lehetővé vált, hogy az autósok korlátozások nélkül közlekedjenek a két érintett település között. Rastislav Trnka, a KSK elnöke a mai átadó ünnepségen hangsúlyozta, hogy tisztában vannak azzal, hogy a bontás és az átadás közötti időszak rövidebb is lehetett volna, ám olyan váratlan akadályokkal szembesültek, amelyek állításaik szerint már az ő hatáskörükön kívül estek.
Szeretném kifejezni hálámat az érintett települések lakóinak és minden közlekedőnek a megértéséért és türelméért. Örömmel jelenthetjük be, hogy a híd munkálatai befejeződtek, és most már egy kiemelkedően jó minőségű, biztonságos átjárót használhatunk. Habár a projekt jóval hosszabb időt vett igénybe, mint vártuk, a legfontosabb szempontunk a tartósság és megbízhatóság volt. A rekonstrukciós folyamat összesen körülbelül 662 ezer euróba került.
- közölte a helyszínen Trnka.
Ahogy arról az évek során többször is beszámoltunk, a projekt megvalósítása valóban jóval több időt vett igénybe a tervezettnél. Ennek oka a KSK állításai szerint az előre nem látható többletmunkák voltak, így az építkezést sem pénzügyi, sem időbeli szempontból nem lehetett megvalósítani az első kivitelezővel kötött szerződés feltételei szerint. Ez vezetett a szerződés közös megegyezéssel történő megszüntetéséhez.