Orbán Viktor: A pride eseményeknek nem áll kapcsolatban a szabadság fogalmával.


Ebből a számból én azt olvasom ki, hogy Magyarországon a kiinduló helyzet 57-43 ide. Innen indulunk. Tehát ennek az országnak az ösztönvilága, a kultúrája nagyjából 43 százaléknyi baloldalit ad ki, és 57 százaléknyi jobboldalit

A kormányfő véleménye szerint jelenleg Európában két ellentétes tábor áll egymással szemben: "az egyik a föderalistáké, míg a másik a szuverenistáké". Azóta, hogy az Egyesült Királyság elhagyta az Európai Uniót, "nincs olyan erő a kontinensen, amely képes lenne megakadályozni a francia-német tengely működését". Ennek következményeként a nemzetállamok szuverenitása súlyos csapást szenvedett el.

Orbán Viktor a közelmúltban az unió válságkezelési stratégiáját kritizálta, hangsúlyozva, hogy Brüsszel a válságos időszakokban jogköröket vont el a tagállamoktól, amelyekkel aztán nem tudtak mit kezdeni, és így egyetlen válságot sem sikerült megoldaniuk. Két lehetséges jövőképet vázolt fel: az optimista forgatókönyv szerint "újra életre kelthetjük a V4-et", áttörés várható Franciaországban, és az Egyesült Államok megegyezhet Kínával, sőt esetleg Oroszországgal is. Ezzel szemben a pesszimista jövőkép azt festi le, hogy a fegyverkezés továbbra is napirenden marad, és Európa "nagyon közel kerül" a közös eladósodáshoz, ami valójában a tagállamok pénzügyi forrásainak föderalizálását jelentené.

Related posts