A húsvéti feltámadás ezúttal elmaradt, és a Rákóczi is csalódást okozott a rangadón.

Kétgólos hátrányból csak a szépítés sikerült. A Kaposvári Rákóczi FC kikapott a rivális PMFC ellen a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság Dél-nyugati csoportjának 25. fordulójában.
Húsvét vasárnap igazi rangadóra került sor a Kaposvári Rákóczi FC háza táján, ahol a csapat a hasonló, 51 pontos teljesítménnyel bíró PMFC-t látta vendégül. Jeney Gyula, a somogyi zöld-fehérek vezetőedzője öt helyen módosította a Dunaföldvár ellen pályára lépő kezdőcsapatot. Visszatért az előző mérkőzés hősének számító Görög Gergő, és csatlakozott hozzá Szederkényi Ádám, Balla Kevin, Balogh Ákos, valamint Zoltán Rafael is. A frissítések mellett a csapat taktikája is változott, hiszen ezúttal 1-3-5-2-es felállásban igyekeztek a pályára lépni, ami izgalmas stratégiát ígért. Az összecsapás remek hangulatban kezdődött, a pécsi szurkolók pedig erőteljesen nyomták a vendégcsapatot.
A PMFC célja az volt, hogy gyorsan gólra váltja a fölényét, ám a baranyai csapat már az ötödik percben meglepte a hazaiakat, amikor Hleba Tamás 16 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1). Ezt követően a mérkőzés dinamikája teljesen kiegyenlítődött. A kaposváriak kitartóan próbálták visszaverni a hátrányt, és Babinszky Bence első lehetősége is adódott, de a támadó a kapu mellett zárta le ezt a helyzetet. A következő alkalommal már közel járt a gólhoz, de az igazi izgalmak még ezután következtek. Balogh Ákos felszabadítása után Görög Gergő villámgyorsan megérkezett a labdához, komoly meglepetést okozva a pécsi védőknek. A centerezése pontos volt, Babinszky Bence ügyesen átvette, és egy csel után már csak a kapus és a védő között kellett volna betalálni, de Füredi Szabolcs hihetetlen reflexei révén gólvonalról kifejelte a labdát. A folytatásban a vendégek próbálkoztak először, de Fejős Áron lövését Mikler Dániel bravúrral hárította, míg a másik oldalon Zoltán Rafael ziccerét ifjú Kilvinger Levente fogta meg. A félidő végén Babinszky Bence emelése sajnos a kapu fölött landolt, így a helyzetkihasználás továbbra is kérdéses maradt.
A szünetben a kaposvári csapat három friss játékost is pályára küldött, ami jelentősen megerősítette labdabirtoklásukat. Ám a PMFC egy váratlan góllal tovább növelte előnyét: Daru Bence ziccerbe került, de a kapufát találta el egy méterről. A hazai védelem nem tudott megnyugtatóan reagálni, így egy beadás után Németh Márk Mikler Dániellel ütközve fejelt a kapuba (0-2). A találat nemcsak hogy fájó volt, de a Rákóczi nem adta fel a harcot, és tíz percen belül Görög Gergő révén szépítettek (1-2), ezzel pedig mentálisan előnybe kerültek. A kaposváriak mindent elkövettek a feltámadás érdekében (hiszen húsvét is volt), de végül nem tudtak egyenlíteni. A pécsiek három ponttal gazdagodtak, ezzel megelőzve a Rákóczit a tabellán.