Fedezd fel, melyik mobiltöltőket érdemes elkerülnöd! Az általunk tesztelt 101 töltő közül sajnos 88 nem felelt meg a minőségi elvárásoknak.


Nem minden USB töltő garantálja a biztonságos használatot. A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) alapos vizsgálatokat végzett az USB töltők piacán, hogy kiszűrje a potenciális veszélyt jelentő, nem megfelelő termékeket. Az eredmények megdöbbentőek voltak: a tesztelt termékek 87%-a nem teljesítette a biztonsági előírásokat.

A hatóság azonnal intézkedett, hogy megszüntesse a kockázatos készülékek forgalmát, így megakadályozva, hogy a veszélyes termékek a vásárlókhoz kerüljenek. Ennek ellenére még mindig előfordulhatnak nálunk kockázatos töltők. Az alábbi linkre kattintva megtekinthetjük az NKFT által közzétett listát, ahol piros színnel jelölték a veszélyes, míg zölddel a biztonságosan használható USB töltőket.

A terméket korábban már alaposan megvizsgálták, azonban a 90 százalék feletti kifogásolási arány miatt szükségessé vált egy újabb ellenőrzés. A kormányhivatal munkatársai a mintavétel során különféle értékesítési helyekről gyűjtöttek be termékeket, beleértve a hagyományos üzleteket és az online boltokat is. Az NKFH laboratóriumi tesztjei megerősítették, hogy

A laboratóriumi vizsgálatok során a fókusz a szigetelés villamos szilárdságának, a dugórész méreteinek, valamint az úti átalakítóval integrált termékek tervezésének alapos ellenőrzésére irányult. Az áramütés kockázatának legfőbb forrásai közé tartozott a hálózati elemek nem megfelelő elválasztása, a szigetelés gyengeségei, valamint a vezető elemek köz közelsége.

A fogyasztók számára zavaró lehet, hogy a kifogásolt töltők csomagolása sokszor vonzó és igényes megjelenésű, így vásárláskor nehézségekbe ütközhet a biztonsági kockázatokat rejtő termékek azonosítása. Előfordulhat, hogy neves márkák másolatainak, vagy "utángyártott" felirattal ellátott árucikkeknek is bűvöletében találkozik a vásárló. Ezek a termékek azonban rendre megbuktak a minőségi ellenőrzéseken.

Related posts