Készüljön fel minden Erste ügyfél, mert izgalmas újdonságok várnak rátok!
Az Erste Bank munkatársainak jelentős időtakarékosságot nyújt a bank legújabb mesterséges intelligencia (MI) alapú személyi asszisztense. Ez az innovatív "kolléga" képes szövegeket generálni, adatokat elemezni, valamint elősegíti a hatékony felkészülést értekezletekre, és kérésre összegzi a megbeszélések fontosabb pontjait. Az Erste nem áll meg itt: a közeljövőben az ügyfélkiszolgálás területén is bevezeti a mesterséges intelligenciát, így az ügyfelek is élvezhetik majd a technológia nyújtotta előnyöket.
Pillanatok alatt összeszedi és rendszerezi az interneten, nyilvánosan elérhető információkat, ha kell, piszkozatot ír, vagy összefoglal egy hosszú szöveget - ezeket a példákat hozza arra az Erste, miben segíti dolgozóit a napi munkában a bank új MI-asszisztense. A pénzintézet összes, több mint háromezer munkavállalója nap mint nap használja már a saját MI-asszisztensét. Ezen belül is több százan vannak, akiknek egy magasabb szintű megoldás áll a rendelkezésükre, mely az Erste belső adatainak egy részéhez is hozzáfér, képes a mindennapi munkát hatékonyabban támogatni, felkészít egy munkanapra. Rálátása van a naptárakra, e-mailekre, belső szövegekre, kérésre feladatlistákat tud összeállítani, átiratot gyárt és összegzést készít az online értekezletekről, vagy a megbeszélés előtt összeszedi, milyen levelezés folyt adott témában, milyen feladatok, kérések voltak, van-e válasz nélkül hagyott üzenet. A tesztidőszak tapasztalatai alapján az Erste munkatársai havonta több órát tudtak megspórolni az MI asszisztensek használatával - mondta el Bara Gábor, az Erste stratégiai vezetője.
Az Erste közel két éve kezdte el a felkészülést, hogy a mesterséges intelligenciát a napi működésében alkalmazza. A már használatban lévő MI asszisztensek csak az első lépéseket jelentik ebben a folyamatban, hamarosan további fejlesztések is segítenek a munkavállalóknak a mindennapi munkában. Az OpenAI mesterségesintelligencia-modelljén alapuló, saját fejlesztésű alkalmazás hamarosan az ügyfélkiszolgálásban is szerepet kap. Minden, az ügyfelek kiszolgálásában részt vevő kolléga (fiókhálózati dolgozó, call centeres) saját, új, mindentudó "MI-kollégát" kap, amely a felmerülő nehéz, ritkán előkerülő kérdésekben tudja támogatni őket. Megkeresi a részletszabályokat, a különleges esetekre kialakított gyakorlatokat, felgyorsítva ezzel az ügyfelek kiszolgálását. A virtuális segítő integrálja az összes lakossági termékre vonatkozó szabályzatot, hirdetményt és szerződési feltételt, ennek köszönhetően a legkomplexebb, legnehezebb kérdésekre is másodpercek alatt választ tud adni. Az Erste szerint banki dolgozóinak egy nehezebb ügyben nem kell hosszú perceken vagy akár órákon át keresniük a választ. Ezt a bank szerint az ügyfelek úgy érzékelhetik, hogy gyorsabban kapnak válaszokat összetettebb kérdésekre is.
Az MI-megoldások bevezetése komoly előnyöket kínál a banki szakemberek számára, mivel lehetővé teszi számukra, hogy megszabaduljanak a monoton és időigényes feladatoktól. Ezek az innovatív alkalmazások hozzájárulnak a munkafolyamatok hatékonyságának növeléséhez, csökkentik az adminisztratív terheket, és ezzel együtt jelentősen fokozzák a munkatársak produktivitását - emelte ki Bara Gábor.
A vállalat elképzelései szerint a jövőben komplett banki munkafolyamatokat lehet ráépíteni a technológiára. A pénzintézet középtávon szeretne eljutni oda, hogy George-on, az Erste digitális platformja révén az ügyfelek is használhassanak a mesterséges intelligencián nyugvó megoldásokat. Ilyen lehet például egy személyre szabott pénzügyi tanácsadás vagy egyes banki műveletek végrehajtása.