Rejtélyes légúti betegség ütötte fel a fejét Kínában, és a szakértők aggodalommal figyelik a helyzetet. Egyelőre nincs elérhető vakcina a kór ellen, ami még aggasztóbbá teszi a helyzetet. A betegség tünetei széles spektrumot ölelnek fel, és mindenkinek ér


Öt évvel a Covid megjelenése után Kína újra egy légzőszervi megbetegedést okozó vírusharcba keveredett. Ezúttal sem áll rendelkezésre vakcina, és a szomszédos országok aggódva követik a helyzet alakulását, szorongva várva a legújabb híreket.

Öt évvel ezelőtt, az év elején Kínában már hasonló helyzet alakult ki, amikor rendkívüli egészségügyi intézkedések léptek életbe egy járványos légúti betegség miatt. Most, a Covid-19 világjárványt követően, ismét egy ismerős vírussal kell szembenézniük: az emberi metapneumovírussal (HMPV). Bár a vírussal kapcsolatos ismeretek már rendelkezésre állnak, és a tünetek kezelése lehetséges, sajnos ezúttal sincs rendelkezésre álló vakcina a védekezés érdekében.

A világméretű médiában tapasztalható felelősségteljes hozzáállás azt diktálja, hogy az új járványokról érkező információkat körültekintően kezeljék. Az újságírók és hírszerkesztők igyekeznek elkerülni a pánikkeltést, ugyanakkor fontos, hogy ne maradjanak le a valódi veszélyekről sem. Különösen Kínából érkező hírek kapcsán aggályos emlékeket idézhet fel a Covid-19 kezdeti szakasza, amikor a tájékoztatás lassúsága és a hírek hiányosságai miatt a szakértők számára nehezen volt nyomon követhető a helyzet.

A The Times of India, a szubkontinens negyedik legnagyobb napilapja, szintén felhívta a figyelmet erre a témára. A lap, amely a Covid-19 világjárvány következtében jelentős nehézségekkel küzdött, történelmileg bonyolult kapcsolatban áll Kínával. Egy állításuk szerint "virális" videó is társul a cikkhez (angol nyelven, lentebb található), amely drámai felvételek és kísérő zene segítségével mutatja be a vírussal harcoló kínai kórházakat.

Kína régióját megbolydította a járvány híre, és erősen figyelnek

A hírek szerint Kína szomszédos országai fokozott figyelemmel követik az eseményeket. Hongkongban már több esetet is regisztráltak. Az Egészségügyi Világszervezet, amelynek kritikái között szerepel, hogy a koronavírus-járvány kezdetén lassan reagált, eddig még nem adott ki hivatalos állásfoglalást. Peking pedig egyelőre nem hirdetett ki különleges állapotot.

A szomszédos India egészségügyi hatóságai a jelentés szerint a pánik ellen óvtak, azzal hogy

Olyan tüneteket produkálnak, amelyek hasonlítanak az influenzáéhoz, különösen a legidősebb és a legfiatalabb korosztály tagjai között.

Ami egyértelmű, hogy a betegség Kína bizonyos területein már járványszerűen terjed, különösen az északi régiókban. A Covid emléke még mindig jelen van: a közösségi médiában olyan fotók és videók bukkannak fel, amelyek kínai kórházakban maszkot viselő embereket ábrázolnak. Ezek a jelenetek visszahívják azokat az időket, amikor a világ a "kínai vírus" néven ismert Covid által okozott tömeges megbetegedések kezdetéről beszélt - számol be róla a brit Independent.

Related posts