Íme egy különleges befektetési terv, amely jelentős nyereséget hozhat a második félév során.

2025 első fele tele volt izgalommal a pénz- és tőkepiacokon. Bár a geopolitikai feszültségek, a kereskedelmi háború és a gazdaságpolitikai bizonytalanságok folyamatosan borzolták a kedélyeket, a befektetők figyelmét leginkább a jegybankok agresszív kamatcsökkentési hulláma kötötte le. Az amerikai részvénypiacok végül új csúcsokat döntöttek, de a rali mögött most jóval szűkebb vállalati kör áll, mint korábban. Vajon fenntartható ez a lendület, vagy már közeledik a profitrealizálás ideje? A Bank of America vezető stratégája, Michael Hartnett összefoglalta, mire érdemes figyelni a második félévben, és melyek lehetnek a legérdekesebb befektetési lehetőségek ebben a rendkívül összetett piaci környezetben.
A világpolitikai színtér és a gazdasági hírek valóban gazdagok voltak feszültséggel teli eseményekben – a közel-keleti konfliktusok, a NATO pénzügyi dilemmái, a DeepSeek megjelenése, a vámháborúk, valamint az amerikai költségvetés körüli aggodalmak mind feszültséget teremtettek. Ennek ellenére a részvény- és kötvénypiacok meglepően nyugodtan reagáltak. Michael Hartnett, a Bank of America vezető stratégája megjegyezte, hogy a befektetők láthatóan a központi bankok agresszív kamatcsökkentési politikájára összpontosítottak, ahelyett, hogy a geopolitikai kockázatokra figyelnének.
A szakértő véleménye szerint az első félév egyik legnagyobb előnye az, hogy a 30 éves amerikai állampapír hozama nem lépte át az 5%-os küszöböt, ami kedvezően hatott a piaci környezetre.
Az S&P 500 index új történelmi csúcsot ért el, ezzel már a hetedik jelentős piaci kitörést láthatjuk 1990 óta - írja Hartnett. Ugyanakkor van egy fontos különbség a korábbi trendekhez képest: most sokkal kevesebb részvény vesz részt a menetelésben. Míg a 2020-as vagy a 2013-as piaci rali idején 80-90 részvény is új csúcsra került egyszerre, most csupán 22 részvény jár a valaha volt legmagasabb szintjén. Ez azt jelzi, hogy a piacot alapvetően egy szűk elit, elsősorban a technológiai óriások vezetik.