HEOL - Az ukrán menekültek céljai Magyarországon komolyan veendők.


"A 'Konferencia a háború elől Ukrajnából menekültek aktuális magyarországi helyzetéről' címmel szakmai találkozót tartott a Kárpátok Alapítvány Egerben. Az esemény keretében a résztvevők a ukrán menekültek sorsát és jövőjét tárgyalták. A rendezvény célja a problémák, kihívások és potenciális megoldások alapos megvitatása volt, amely lehetőséget biztosított a résztvevők számára, hogy közösen keressenek válaszokat a felmerülő kérdésekre."

A rendezvény megnyitásaként Bata Boglárka, a Kárpátok Alapítvány elnöke köszöntötte a jelenlévőket. Kiemelte, hogy alapítványuk küldetése a társadalmi tudatosság növelése, a közösségi szerepvállalás és összetartás erősítése mellett a regionális értékek és identitástudat megőrzése. A rendezvény célját illetően hangsúlyozta, hogy fontosnak tartják, hogy a figyelem középpontjába állítsák az Ukrajnából hazánkba menekült személyek helyzetét, különösképpen azokat, akik már több mint két és fél éve az északkelet-magyarországi térségben élnek.

A konferencián bemutatásra kerültek a menekültek támogatására irányuló kezdeményezések, különös figyelmet fordítva a vidéki területeken alkalmazott kiemelkedő gyakorlatokra. Ezek a megoldások hatékonyan reagálnak a krízishelyzetekre, és példamutató módszerekkel, valamint közösségi összefogással nyújtanak segítséget az Ukrajnából háborús körülmények elől menekülő egyéneknek és családoknak.

A "Reménnyel teli horizontok" projektet Galyasné Dósa Katalin, Égető Eszter, Baglyas Zsófia, Makula Réka és Bitó-Balogh Zsanett mutatta be. Égető Eszter előadásában kiemelte, hogy a projekt keretében Eger, Kerecsend, Szihalom és Füzesabony települések vettek részt. Egerben a program során két szállóban és a városi albérletekben élő családokkal dolgoztak, összesen mintegy 100 menekülttel, akik között 26 gyermek is volt. A Füzesabonyi és Szihalmi közreműködés a Kis Bocs-Mama Közhasznú Egyesület támogatásával valósult meg, ezzel is erősítve a közösségi összefogást és segítséget a rászorulóknak.

Az egyéni esetkezelések során különösen hangsúlyozták a hivatalos ügyintézések terén nyújtott segítséget. Az ügyintézők időpontokat foglaltak a különböző hivatalos szerveknél, háziorvost biztosítottak a menekültek számára, valamint az önéletrajzok megírásában és a munkaadókkal való kapcsolattartásban nyújtottak támogatást, ezzel megkönnyítve a munkakeresés folyamatát. Emellett számos adminisztratív feladatot is elláttak, például a gyermekek iskolába történő beíratását, és a pszichológiai problémákkal küzdő személyeket a megfelelő szakemberekhez irányították. Továbbá közösségi eseményeket is szerveztek a családok számára, mint például múzeumlátogatások, túrák és egészségügyi szűrőnapok, amelyek lehetőséget adtak a közösségi kapcsolatok erősítésére és a szórakozásra.

Related posts