GyártásTrend - "Fedezd fel a jövőt!" - Innovációs díj a Z-generáció számára!


Magyarország két kiemelkedő nagyvállalata második alkalommal indítja el a Bosch×Richter Ipari Innovációs Díjat, amelyet a felsőoktatásban tanuló fiatal tehetségek számára hirdetnek meg.

Már ma is rengeteg kihívással küzd a világ, de a jövő még ennél is több sorsdöntő választás elé állít mindannyiunkat. A magyarországi Bosch csoport és a Richter Gedeon Nyrt. hisz abban, hogy a fiatalok friss szemlélete és újító lendülete hozzájárulhat ahhoz, hogy a technológia és az innováció sikeres válaszokat adjon a holnap kérdéseire.

A Bosch és a Richter legfrissebb közvélemény-kutatása rávilágított, hogy a Z-generáció tagjai kiemelkedő előrelépéseket várnak a gyógyítás és a közlekedés területén a gyakorlati innovációk révén. A fiatalok többsége optimistán tekint a jövőbe, és hisz abban, hogy hamarosan olyan betegségekre is fognak kifejleszteni terápiákat, amelyekre a tudomány eddig nem tudott megoldást találni. Emellett új gyógymódok megjelenését is valószínűsítik. A kutatás eredményei szerint sok Z-generációs tag úgy véli, hogy a közlekedési infrastruktúra jelentős javuláson fog átmenni, és a vezető nélküli járművek látványa sem lesz már különleges esemény a mindennapokban.

A kreatív gondolkodású és újításra nyitott fiatal tehetségekre összpontosítva, a két jelentős hazai vállalat ismételten közös kezdeményezés keretein belül hirdeti meg a Bosch×Richter Ipari Innovációs Díjat, melynek idei mottója: "Láss a jövőbe!" A pályázat célja, hogy inspirálja a hazai felsőoktatásban tanuló diákokat a közlekedés és az egészségügy jövőbeni kihívásainak felismerésére, valamint innovatív, friss megoldások kidolgozására.

Hogyan lehet előre jelezni a világjárványok kialakulását? Van-e mód arra, hogy megelőzzük a súlyos egészségügyi problémákat? Milyen szerepet játszhat a távgyógyítás a modern orvoslásban? Hogyan alakíthatjuk át városainkat, hogy élhetőbbé váljanak? Mi lehet a jövőbeli üzemanyag? Milyen intézkedések biztosíthatják az önvezető autók és a közlekedés biztonságát? Ezek csupán néhány kérdés a számos olyan problémából, amelyek jelentős hatással lesznek a közlekedés és az egészségügy alakulására az elkövetkező 5-10 évben. A Bosch×Richter Ipari Innovációs Díjra pályázó diákok írásban terjeszthetik elő javaslataikat, melyekben a jövő mobilitását és egészségügyét formáló kihívásokra keresnek válaszokat, emellett pedig gyakorlati, megvalósítható megoldásokat is kell bemutatniuk. A pályázat részleteiért látogassanak el a www.boschxrichter.hu weboldalra.

A pályázati lehetőségre a felsőoktatásban tanuló diákok 2025. május 15-ig, éjfélig jelentkezhetnek, akár egyéni, akár csapat formájában, az egészségügy vagy a mobilitás területén. A legjobb egyéni pályázók nettó 1 millió forintot nyerhetnek, míg a maximum három fős csapatok tagjai nettó 500 ezer forint díjazásban részesülnek. A győztesek a pályaműveiket a Bosch×Richter Innovátorok Napján, 2025 szeptemberében mutathatják be a nagyközönség előtt.

A tavaly első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei a demencia kezelésére, az önvezető technológia kiterjesztésére és a nagyvárosi forróság problémáira hoztak izgalmas és fenntartható megoldásokat.

"Annak ellenére, hogy a körülöttünket övező bizonytalanság sok kihívást jelent, a fejlődés titka abban rejlik, hogy időben észleljük a jövő irányvonalait, és ezeket alapként használva formáljuk fejlesztéseinket. Fiatalok, bátorítunk benneteket, hogy kreatív ötleteitekkel együttműködjetek velünk a holnap világának építésében" - osztotta meg Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója Magyarországon és az Adria régióban.

"A fiatalok kreatív elképzelései komoly inspirációt nyújthatnak a társadalom számára, és a Bosch×Richter közös díja remek lehetőséget teremt arra, hogy anyagi támogatással, mentorálással és a nagyvállalati tapasztalatok megosztásával segítsük őket a terveik megvalósításában" – hangsúlyozta Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályának vezetője.

A nyertes pályaművekről idén ismét neves szakértőkből álló zsűri dönt, melynek tagjai Polgár Judit, nemzetközi sakknagymester, a sakktörténet legjobb női játékosa, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok főosztályának vezetője, Dr. Lendvai Balázs, a Semmelweis Egyetem Richter Tanszékének vezetője, a Richter Gedeon Nyrt. Farmakológiai és gyógyszerbiztonsági kutatási főosztályának vezetője, Bodó Teodóra, a Bosch csoport kommunikációs és kormányzati kapcsolatok igazgatója Magyarországon és az Adria régióban, valamint Pótsa Mátyás, a magyarországi Bosch csoport innovációs ökoszisztéma vezetője.

Related posts