Nagy Márton kulcsfontosságú részletekkel tárgyalt.

A nemzetgazdasági miniszter találkozott a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara frissen kinevezett elnökével, hogy átbeszéljék a két ország közötti gazdasági együttműködés lehetőségeit.
Nagy Márton, a nemzetgazdasági miniszter, hétfőn hivatalos találkozóra invitálta Dr. Keszte Róbertet, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) frissen kinevezett elnökét. A megbeszélésen részt vett Barbara Zollmann, a DUIHK ügyvezető elnökségi tagja, valamint Dirk Wölfert, a kamara kommunikációs osztályának vezetője is.
A megbeszélés középpontjában a magyar-német gazdasági együttműködés elmélyítésének potenciális területei és a két ország versenyképességének fokozása állt, amelyről a Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatott.
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy Németország kiemelkedő gazdasági partner Magyarország számára. Véleménye szerint figyelemre méltó eredmény, hogy "a kedvező üzleti környezet révén a Magyarországon beruházó német vállalatok körülbelül négyötöde ismét hazánkat választaná befektetési célpontként".
A német vállalatok körülbelül 235 ezer munkavállalót foglalkoztatnak Magyarország területén, ami jelentős munkaerőpiaci hatást fejt ki. Németország a külkereskedelem szempontjából is kiemelkedő szereplő, hiszen a magyar export-import forgalomban 24%-os részesedéssel bír, ezzel pedig a legfontosabb kereskedelmi partnerünknek számít. Továbbá, Németország a legnagyobb külföldi tőkebefektető is hazánkban, hiszen a 107,5 milliárd eurós külföldi közvetlen befektetési (FDI) állományból 20,1 milliárd euró a német cégekhez köthető.
A felek egyetértettek abban, hogy Magyarország és Németország egyaránt erős, versenyképes európai és német gazdaságban érdekelt. Ezért az Európai Uniónak jelentős költségvetési forrásokat kell fordítania saját gazdaságának és versenyképességének támogatására, különben lemarad versenytársaival szemben és veszélyezteti a globális gazdaságban betöltött pozícióját.
A megbeszélés során Nagy Márton kiemelte, hogy Magyarország a keleti és nyugati tőke és technológia kereszteződésében helyezkedik el, ami különösen fontos a német vállalatok számára is. Ezt jól illusztrálja a debreceni BMW és a CATL közötti együttműködés, amely a közlemény szerint ezt a tendenciát tükrözi.