Fantasztikus új lakók érkeztek a Petesmalmi Vidraparkba, akik biztosan mosolyt csalnak minden látogató arcára!


A közelmúltban izgalmas újdonságokkal bővült a Petesmalmi Vidrapark, ahol a négylábú lakók mellett most két új, különleges lakó is megérkezett. Balogh Márta szeretettel fogadta a röpképtelen parlagi sasokat, akik már sikeresen alkalmazkodtak új környezetükhöz, és most már Petesmalom csodás tájain élvezik az életüket.

A Fővárosi Növény- és Állatkerttől került két ragadozómadár a Petesmalomba, a Vidraparkba.

Az állatok - egy tojó és egy hím - már egészen megszokták új otthonukat. - Mindketten röpképtelenek és korábban a karanténközpontban voltak, de már olyan állapotba kerültek, hogy miután az állatkert munkatársai megnézték a Vidraparkot, eldöntötték, idehozzák őket, mondta a park vezetője. A sasok ezentúl már Balogh Márta vendégszeretetét élvezik, hiszen ők röpképtelenségük miatt nem mehetnek már vissza sosem a természetbe. A madarak még félénkek, de a látogatók jól megfigyelhetik őket. - Óvatosan kell velük bánni, ezért a látogatókat meg is kérem mindig, hogy csendesen közelítsék meg őket, tette hozzá Balogh Márta.

Petesmalom varázslatos kis falujába friss lakók költöztek, új színt és életet hozva a közösségbe.

Az Állatkert elkötelezett a természetvédelem iránt, és jelentős munkát végez a vadállatok megmentésében. Különös figyelmet fordítanak a Magyarországon honos, védett és fokozottan védett állatfajokra, amelyek valamilyen okból veszélybe kerülnek, és emberi beavatkozásra van szükségük. A tavalyi év statisztikái szerint 2606 állat kapott új esélyt az életre a Fővárosi Növény- és Állatkert vadállatmentő központjában. A Helicon Life+ program célja a parlagi sasok védelme, amely a hazai fészkelőállomány mintegy 300 párját jelenti, ami az európai populáció kétharmadát teszi ki. A parlagi sasokat számos fenyegetés sújtja, mint például az erdő- és mezőgazdasági tevékenységek, a vadászat, az illegális kereskedelem, a turizmus, a tojásgyűjtés és a mérgezés. A Budapesti Állatkert szakemberei aktívan részt vesznek a parlagi sas védelmére irányuló mentőprojektekben, beleértve a sürgősségi ellátást is a még élve megtalált madarak számára. Bár sok sast sikerült visszaengedni a természetbe, sajnos előfordulnak olyan esetek is, mint a Petesmalomba került sasok, akik már nem tudnak visszatérni a vadonba.

Nem az új lakók érkezése jelentett újdonságot a vidrapark életében, ugyanis nagy érdeklődés övezte a kaposvári TerraFanatik programját, amely során rovarokkal és hüllőkkel is lehetett ismerkedni. És minden várakozást felülmúlt az első vidrabál Lábodon, ahova az ország távoli pontjairól is érkeztek vendégek. - Nem volt könnyű mindent összeszervezni, de rengeteg segítőm volt, mondta Balogh Márta, a park vezetője. A szervezők lelkesedése és a közösség támogatása végül meghozta gyümölcsét: több tombola-felajánlás is érkezett, a helyszínt pedig a polgármester segítségével sikerült biztosítani, így a Művelődési Ház adott otthont a programnak. - Fontos volt a vidrabál, hiszen már ilyenkor meg kell kezdeni készülni a téli időszakra, amikor nincsenek látogatók, így bevétel sincs, mondta Balogh Márta. Aki azt is elárulta, hogy tervei szerint évente lesz lábodi vidrabál a Petesmalmi Vidrapark javára .

Related posts