Az űrből is világosan kirajzolódik, mennyire súlyos a helyzet Magyarországon.

A műholdas vegetációs rendszerek az Alföldön rendkívül súlyos aszályos viszonyokat mutatnak.
Az Agroinform szerint a növényállomány kritikus stresszállapotára utalnak azok az űrben készült felvételek, melyeket az Országos Meteorológiai Szolgálat térképei mutatnak.
Az űrből készült felvételeken a vízhiányos, aszály sújtotta Alföldi táj bordós-piros árnyalatokban ragyog, mivel a műholdak képesek érzékelni a növények száradását az elektromágneses sugárzás visszaverődése alapján. A helyzet aggasztó, és a közelgő forróság várhatóan tovább mélyíti a problémát.
A július kezdeti előrejelzései alapján csupán egy hajszálnyira vagyunk a korábbi melegrekordtól, és a hőmérséklet akár a 40 fokot is elérheti. Az érkező hidegfront várhatóan nem gyakorol majd jelentős hatást az alföldi időjárásra, így a forróság továbbra is megmaradhat.
A Dunántúl vidékét különös színek és ízek jellemzik, melyek gazdag kultúrával és természeti szépségekkel párosulnak. E táj a Balaton hullámaitól a szőlőültetvényekig, a történelmi városok hangulatától a festői falvak nyugalmáig terjed. Itt találkozik a hagyomány és a modernitás, ahol a helyi ízek, mint a lángos vagy a bor, szoros kapcsolatban állnak a vidék lakóinak életmódjával. A Dunántúl nem csupán egy földrajzi értelemben vett hely, hanem egy érzelem, amely a felfedezésre váró kalandokat és az otthon melegét egyaránt magában hordozza.
A Duna-Tisza köze térségében a hosszú távú előrejelzések aggasztó adatokat mutatnak: a terület 13 százalékát veszélyezteti az elsivatagosodás. Az éghajlati változások következtében tapasztalható egyenlőtlen csapadékeloszlás, a téli hótakaró eltűnése, valamint az egyre gyakoribb aszályos időszakok mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a talaj mélyebb rétegei vízhiányos állapotba kerüljenek. Az ilyen körülmények hosszú távon komoly kihívásokat jelentenek a helyi ökoszisztémák és mezőgazdaság számára.