Szakály Péter, aki nemrégiben elhagyta az Újpest FC-t, újra az NB I színpadán tűnhet fel, ezúttal mint játékosmegfigyelő. Az M4 Sport értesülései szerint a szakember új kihívásra készül, amely új lehetőségeket nyithat meg számára a magyar labdarúgás világ

Az 1910.hu szurkolói oldalával összhangban az m4sport.hu is arról számolt be, hogy Szakály Péter neve merült fel a DVTK új vezető játékosmegfigyelőjeként.
Az Újpest május közepén jelentette be, hogy Szakály Péter játékosmegfigyelő távozik a klubtól. Akkor azzal indokolták a döntést, a vezetőség az elmúlt egy év tapasztalatai alapján úgy döntött, átdolgozza a játékosmegfigyelés, valamint a kiválasztás folyamatát - támaszkodva többek között az adatalapú megközelítésre, a játékosok személyiségére, valamint a pályán mutatott teljesítményre.
Valószínű, hogy Szakály Péter nem sokáig marad munka nélkül, hiszen az 1910.hu elsőként számolt be arról, hogy ő lehet a DVTK új vezető játékosmegfigyelője. Ez az értesülés összhangban van az m4sport.hu információival is. Szakály diósgyőri csatlakozása nem lenne meglepő, mivel a klub sportigazgatója, Kovács Zoltán, akivel szinte egy időben hagyta el a lila-fehéreket, szoros kapcsolatban áll vele.
Az információkkal kapcsolatban megkerestük Szakály Pétert, aki nem kívánta megerősíteni vagy cáfolni a felmerült híreket.
Ratatics Péter, az Újpest FC elnöke, nemrégiben az m4sport.hu Bennfentes című műsorában osztotta meg gondolatait Szakály és Kovács távozásával kapcsolatban.